A program általános célja, hogy Egyetemünk kiemelkedő képességű építészmérnök hallgatói – külföldi fogadó intézmények munkáiban való részvételen keresztül – képet kapjanak az adott országra jellemző építészeti felfogásról, így otthonosan mozogjanak a hazaitól eltérő kulturális közegekben. Hasonlóan fontos cél, hogy a projektben részt vevő hallgatóink elsajátítsák az építészetre jellemző szaknyelvi eszközöket, megteremtve ezáltal számukra a lehetőséget a multikulturális áramlatokba történő bekapcsolódásra.
A fogadó intézmények európai városokban található, kis létszámú építész stúdiók. A különböző szakmai profilú és -hitvallású irodák építész-tervezői megbízásokat teljesítenek, melyekhez a jelentkezők közül kiválasztott kedvezményezetteket fokozatosan vonják be, teljes értékű építész-tervező asszisztensi teendőkkel ellátva őket. A fogadó intézmények számára a projekt lehetőséget teremt arra, hogy hosszú távú munkakapcsolatot alakítsanak ki leendő itthoni gyakorló építészekkel. Diákunk friss szellemiséget visz az iroda légkörébe, ami ott inspiráló erővel hat.
Egyetemünk küldő intézményként vesz részt a projektben. Elsődleges célunk az Egyetem versenyképességének növelése. A projekt segítségével hallgatóink munkaerő-piaci pozícióját javítjuk, így Egyetemünk diplomájának értékét is növeljük. További cél, hogy a kedvezményezettjeink által összegyűjtött tapasztalatokat az egyetemi nyelvoktatásba és az építészképzésbe integráljuk. Ily módon a projekt eredményei az itthon maradt építészmérnök hallgatók számára is elérhetőkké válnak. Ezen kívül Egyetemünk stratégiai célja a nemzetközi ismertségének növelése, amiben a hallgatók a fogadó intézményeknél tartott, az Egyetemet, Győrt és régióját bemutató és prospektussal támogatott előadás nyújt segítséget.
Kedvezményezettjeink az egyetemi szintű építészmérnöki képzésben részt vevő nappali tagozatos hallgatók. Az egyetemi diploma megszerzéséhez előírt mennyiségű szakmai gyakorlatként is elfogadható külföldi munkavégzés során kedvezményezettjeink szakmai nyelvismerete megerősödik, önálló munkavégzési és a csapatmunkában való részvételi készségük egyaránt fejlődik. Ezen túlmenően képesek lesznek majd aktívan részt venni Európa munkaerő-áramlásában. A kint tartózkodás során megszerzett szakmai és építészeti-kulturális tapasztalatoknak köszönhetően az egyetemi diploma megszerzésekor már rendelkezni fognak olyan egyetemes építészeti szemléletmóddal, amelynek megszerzése „hagyományos” esetben a gyakorló építészeknek nem, vagy csak évtizedeken keresztül érhető el.
A projekt megvalósítását négy fő fázisra bontva képzeljük el:
a kiutazás előtti, a bemutatás előkészítését célzó, kedvezményezetti
csoportmunka, és a nyelvi-kulturális felkészítés (nyelviskola
bevonásával) Győrben zajlik. A harmadik fázisban hallgatóink (eltérő
időtartammal) hét ország 14 különböző székhelyű építészirodájában töltik
szakmai gyakorlatukat. A projekt záró fázisában Egyetemünkön történik meg a
program kiértékelése és az értékelések közzététele.