Általános tudnivalók az Ábrázoló geometria tantárgyhoz

A tantárgy célja a térlátás és a műszaki rajzi igényesség fejlesztése, a műszaki rajzolás alapjainak ismertetése.

A gyakorlatokon szerkesztési feladatokat hajtunk végre, A4 méretű üres lappal, füzettel kell gyakorlati órákra jönni!
A gyakorlati órákra a szerkesztéshez szükséges felszereléseket ajánlott hozni (szerkesztőceruza, radír, legalább két derékszögű vonalzó, körző, esetleg színes ceruza).

Az első félév során elkészítendő rajzfeladatok:

feladatkiírás letöltése
feladatlapok letöltése
sorszámok
Szinten tartó feladatok, ha már voltak értékelt rajzfeladatok előző félévben

Hétfői csoport leadási határidők:

Keddi csoport leadási határidők:

Formai követelmények:

A feladatokat A3 méretű, fekvő helyzetű műszaki rajzlapon kell elkészíteni. A lapokat tussal kell keretezni, szintén tussal névtáblát kell rájuk felrajzolni, és felírni a következő adatokat:

A rajzon szabványbetűkkel kell írni, betűsablon alkalmazása nélkül. A feladatokat ceruzával kell megoldani és kihúzni, a szerkesztővonalakat nem szabad kiradírozni .

A rajzok értékelése:

A leadott rajzokat a hallgatók kijavítva a leadást követő gyakorlaton visszakapják. A rajzok értékelése 0-100 %-ig történik. Ha valaki a rajzot határidőre nem adja le, azt a következő héten a késedelmi pótlék befizetésének igazolásával még leadhatja, ezután a rajz pótlására már nincs lehetőség. Minden rajzot legalább 50 %-os minőségűre meg kell rajzolni. Minden 50 %-nál gyengébb rajz egy jegy levonást jelent a félév végi gyakorlati jegyből. 50 % értékű az a rajz, mely teljesen kész, külalakjában megfelelően igényes és legfeljebb nagyjából 6-8 apró hiba van a szerkesztésekben. A befejezetlen rajz automatikusan 0 %-ot ér, a gondatlan, maszatos, ronda külalak kb 20-50 % levonással jár. A félév végi aláírás feltétele mind a 6 rajz leadása (50 %-nál nem rosszabb minősítéssel).